Jak działa zamek do drzwi? Poznaj mechanizm działania!
Każdego dnia dziesiątki razy otwieramy i zamykamy drzwi, wchodząc, wychodząc i mijając różne pomieszczenia. Choć czynność ta jest dla nas naturalna, warto zadać sobie pytanie jak właściwie działa zamek do drzwi i co sprawia, że mechanizm ten jest tak skutecznym zabezpieczeniem? Aby znaleźć odpowiedź, zapraszamy do lektury poniższego wpisu!
2021-08-11, 18:59

Jak zbudowany jest zamek do drzwi?

Zacznijmy od tego, że popularny zamek do drzwi zbudowany jest zazwyczaj z dwóch części - układu, który rozpoznaje klucz, a także specjalnego mechanizmu ryglującego. Inne modele, na przykład antywłamaniowe, zbudowane są w nieco inny sposób, skupmy się jednak na wariancie tradycyjnym. Klasyczny zamek do drzwi wyposażony jest w zapadki. Aby przyjęły one odpowiednią pozycję, dzięki której można go przekręcić, konieczny jest odpowiednio wyprofilowany klucz.

zamek do drzwi

Mechanizm działania krok po kroku

Zazwyczaj zamek do drzwi posiada pięć lub sześć wcześniej wspomnianych zapadek. Choć może się to wydawać dużo, w rzeczywistości brak odpowiedniego klucza choć uniemożliwia otworzenie drzwi, nie jest najlepszym zabezpieczeniem. Wytrawny złodziej z odpowiednim zasobem czasu, umiejętnościami i wytrychem będzie w stanie sobie z nim poradzić, dlatego w niektórych sytuacjach warto sięgać po zamki innego typu.

KONTAKT / AUTOR
Konrad Malczewski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.