Czy kontrola pracownika jest konieczna?
Prowadzisz firmę lub zarządzasz swoim działem? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, o ty czy kontrola pracownika jest potrzebna?
2020-10-16, 07:30

Kontrola pracownika

Każda osoba zarządzająca firmą lub zespołem pewnie nie raz zastanawiała sie co tak na prawdę robią jej pracownicy w czasie pracy, ale też przed podjęciem pracy w naszym przedsiębiorstwie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, na czym polega profesjonalna kontrola pracownika, przeczytaj nasz artykuł.

Czy kontrola pracownika jest potrzebna?

Jeśli rekrutujemy nowe osoby ważnym jest zapoznanie się z całym życiorysem danej osoby. Obecnie podstawową kwestią jest CV, ale tutaj kandydat może zataić pewne kwestie. Standardem jest również dokument potwierdzający niekaralność. Chociaż w tym przypadku również warto rozważyć powagę popełnionego przestępstwa. W takim przypadkach kontrola pracownika jest uzasadniona ze względu na dobro pozostałych współpracowników a nawet całej firmy. 

Kontrola pracownika w czasie pracy

Większość firm decyduje się na wdrożenie kontroli pracownika w czasie jego pracy. W przypadku pracy biurowej jest to o tyle łatwe, że wystarczy zainstalować specjalne oprogramowanie, które zapisuje działania pracownika na jego komputerze. Pod koniec dnia możemy otrzymać gotowy raport mailem. Jeśli chodzi o pracowników fizycznych to jedynym często rozwiązaniem są kamery, czytniki lub obserwacja przez wyznaczone osoby. Niestety takie działania mogą niekorzystnie wpływać na relacje pracownik-szef. 

KONTAKT / AUTOR
Konrad Malczewski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.